A fentieken kívül pedig elérhetővé váltak a Bedrock stílusú composerrel telepíthető WordPress környezetek is a szervereinkken.
]]>Hogy egy kicsit technikai oldalról is beszéljünk, a költözéssel együtt frissült valamennyi használt szoftverünk verziószámát aktualizáltuk, az összes PHP-t használó oldalunkat frissítettük PHP 7.2-re, egyelőre 7.3-ra még nem, de az is megfog történni.
Megújult a levelezési rendszerünk, ezzel együtt a hozzátartozó adminisztrációs felület is.
A jelszavak természetesen változatlanok maradtak minden szolgáltatásunkon, így az összes FTP, SSH, DB, postafiók hozzáférése változatlan, és a korábbi címeken érhetőek el. Az adatbázis szerverek IP címe ugyanakkor változott, de minden általunk költöztetett oldalnál ezeket a hozzáféréseket módosítottuk a költözés során függetlenül a szoftvertől / tartalomkezelő rendszertől.
Ha szokatlan oldalműködést, vagy hibát tapasztaltok, keressetek bármelyik elérhetőségünkön.
]]>A tesztjeink szerint semmilyen negatív következménye nem lehet ez a változás az oldalakra, mivel a két rendszer teljesen kompatibilis egymással.
Némi teljesítmény növekedéssel mégis járhat, ennek pedig mindannyian örülünk
]]>A szerverünk jelenleg „A” vagyis a lehető legjobb minősítést kaptunk a Qualys SSL Labs tesztjén.
]]>Két hete jelentette be Stefan Esser a Suhosin atyja, hogy májusban elfog készülni az új php verzióhoz ez a biztonsági eljárás gyűjtemény, így ennek megjelenését egészen biztosan meg fogjuk várni.
A teszt környezetünket felfrissítettük, és már most apache 2.4 és php 5.4 fut rajta, aki szeretné a saját oldalainak futaását ellenőrizni ezekben a környezetekben, az forduljon hozzánk bizalommal és segítünk.
]]>Ezek mellett ma egy általános flood elleni védelem is felkerül a wp-comments-post.php fájlra, és együtt wp-login.php -ra is.
A változás globális, és minden nálunk lévő oldalt érint.
]]>Szóval, dióhéjjban a hír, hogy ma éjféltől, pontosabban 00:04-től, minden, nálunk futó adatbázis átállt MySQL 5.6-ra.
]]>Mivel a rendszer tartalmaz egy „öngyógító” methódust is, amely a szolgáltatások kiesése esetén újraindítja azokat. Az elmúlt 6 évben 20-nál kevesebb alkalommal fordult elő, hogy valamilyen rendszerhiba miatt „magától” megállt egy szolgáltatás, de most ezeknek a megállásoknak az idejét fél percekre lehet csökkenteni.
Sőt, lehetővé vált az alap rendszertől különálló rendszerek monitorozása is, mint pl a másodlagos és harmadlagos NS szervereink figyelése.
]]>Ezért mától minden egyes IMAP alapú levelezést használónk találni fog a fiókjába lépve egy Spam könyvtárat is, amelybe a korábban spamnek jelölt levelek érkeznek. Ezeket pedig pár hét múlva törölni fogjuk.
Erre a változásra azért volt szükségünk, mert nem tartottuk kielégítőnek a spamek eldobását a címzett tudta nélkül, ahogy ez korábban volt, viszont a levelező klienseknek feleslegesen nagy terhet jelent nagy levél forgalom esetén a már spamnek jelölt levelek kiválogatása is. Nem gondolva arra a banális esetre, ha a kliens nem képes mit kezdeni az effajta megjelöléssel.
Ezek a változások hatással vannak a webmail rendszerünkre is, ahol szintén megjelenik a fenti könyvtár, amelyben a sok-sok szemét gyűlik.
]]>